wtorek, 23 lipca 2013

City Tour: WIEN

Wiedeń - cesarskie miasto, pełne przepychu, bogactwa, łączące świetność cesarskiej Austrii z nowoczesnością. Od czego zacząć?
Przyjazd: W kierunku Wiednia z Warszawy mamy pociągi (jednak zwykle, te bezpośrednie z całkowitą rezerwacją miejsc) warto również czekać na promocyjne przejazdy, bo niektóre ceny potrafią zwalić z nóg, wielu przewoźników ma w swojej ofercie autobusowe połączenia międzynarodowe cenowo niewiele różniące się od biletów na pociąg (niektórzy również oferują zniżki), są też firmy specjalizujące się w połączeniach z południa Polski do Wiednia( jako że wiele osób jeździ tam do pracy czy bliskich), w końcu szczególnie dla osób z południa naszego kraju można również wybrać się samochodem( nie jest to zbyt daleko)
                Na miejscu działa świetnie zorganizowana komunikacja miejska, z której warto skorzystać, bo miasto jest naprawdę ogromne, a co za tym idzie najlepiej mieć też mapę ;) Dobrym rozwiązaniem jest bilet 24-godzinny (ok.7 euro), na podstawie którego można się przemieszczać w ciągu 24-godzin od skasowania wszystkimi środkami komunikacji miejskiej (oprócz żółtego autobusu turystycznego, jeżdżącego po tzw.Ringu), są również bilety 72-godzinne, jeżeli planujemy dłuższe zwiedzanie ;)
     Zaczynamy zwiedzanie ;)
SCHONBRUNN
Najpiękniejszy i największy park jaki do tej pory widziałam, jest naprawdę ogromny, wejście jako takie jest bezpłatne, płatne są jedynie zwiedzanie zamku czy zoo(najstarsze na świecie). Jest to miejsce gdzie wiedeńczycy wypoczywają czy biegają. Naprawdę warte zobaczenia, jeżeli się jest we Wiedniu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz